دست نوشته های خودم

همه درددلها ، حرفها و یادداشتهای خودم …
مشهدیها و تاکسی های بی قانون
نویسنده:
۶ مرداد ۸۸

خوب دوباره من شروع کردم به نوشتن و میخام از نوشتن لذت ببرم. اونم در حالیه که بنا به توصیه دوستان نزدیک ، میخام روزه انرژی منفی بگیرم !!

چرا همه میگن من انرژی منفی میدم ؟!؟؟! حالا که شروع کردم به نوشتن میخام از چند تا مطلب که حسابی تو دلم مونده بگم. مورد اولش مربوطه به به ماجراییه که ۲ ۳ روز پیش اتفاق افتاده و تو همین پست میگم واستون.

یه مطلبی در مورد انتخابات و غصه هایی که خوردم رو میگم حتما.  این همه ادعای دموکراسی اسلامی و مردم گرایی تو یک ماه رو شد !!! جنگ قدرت در میان روحانیونی که تا الان از فقر و تنگدستیشون همه میشنیدن. صدا و سیمایی که باعث همه اختلافات و دروغگویی ها بود و احمدی نژادی که حتی رهبر رو هم دیگه قبول نداره !!!

اما سازمان تاکسی رانی و راهنمایی رانندگی مشهد مقدس ، شهری که به گفته شورای شهر عزیز ، شهر بهشت !!!!! و دومین کلان شهر مذهبی جهان !!! هم هست هنوز در اجرای یک قانون بسیار ساده در مورد سیستم حمل و نقل شهری ( که جزو مولفه های موثر یک شهر محسوب میشه) ناتوان و بی قانون هست. مساله سوار شدن ۲ نفر در صندلی جلو اگر چه یک مطلب ساده به نظر میاد اما واقعا این قانون به حدی غیر قابل اجرا تو این شهر هست که راننده های تاکسی با وقاحت تمام حاضرن مسافری که صندلی جلو نشسته و در مقابل سوار شدن نفر دوم اعتراض میکنه رو پیاده کنن !!! و هیچ کس هم نمیتونه چیزی بگه . حالا این رو بزارین در کنار رانندگی فوق افتضاح این شهر ، که زبانزد عام و خاص شده دیگه ! و تصور کنین وقتی ۲ نفر جلو میشینن و راننده عزیز با تمام توان خود در خیابانها ویراژ میره ، چه اتفاقات وحشتناکی ممکنه بیفته.

اما داستان من و حمید چیز دیگه ای بود. روزی که حمید ماشینش رو در اختیار نداشت با هم قرار گذاشتیم تا بریم شرکت. اما چیز جالبی در حین راه دیدم. تاکسی خطی های چهار راه دانشجو به سمت آب و برق در عین ناباوری ۲ نفر رو جلو سوار نمی کنن !!!! و من بسیار خوشحال و در عین حال متعجب شده بودم. اما ناگهان پیرمردی که در صندلی جلو نشسته بود گفت : پس چرا ۲ نفر سوار نمی کنین ؟!؟! و سوار کن آقا و … !!! و من موندم از این که آخه چرا ما مردم خودمون هم به خودمون رحم نمی کنیم !!!!!

راننده قانون دان و همشهری بی قانون !!

راننده قانون دان و همشهری بی قانون !!

فقط متاسف شدم !

اما از اونجایی که نمیخام انرژی منفی بدم این مطلب رو میزارم اینجا تا بدونین که میشه و میتونیم درست زندگی کنیم اگر خودمون بخایم. چون این قانون در اکثر شهرهای ایران اجرا میشه ولی تو مشهد هنوز نه !!!!

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

2 پیام برای مشهدیها و تاکسی های بی قانون

 1. مصطفی مجیدی گفت:

  با توجه به نوشته های شما باید بگوییم که سوار شدن دو نفره در مشهدیها ریشه بس تاریخی دارد
  که تواریخ نشان میدهد که مشهدیها از همو بچیگیهاشان علوقه خاصی به سوار شدن دو ترکه بر روی الاغ و یا قاتر خویشتن داشتن که حتی توسط شواهدی بازگو شده که تا ۷ نفر بر روی الاغ و یا قاتر بخت برگشته سوار میشدن، گویی که قاتر ، قاتل پدرشان است که بدبخت باید جور ستم این مردمان مو مو کننان را بکشد. بله شما در نظز بگیرید که نسل الاغ های استقامتی در کارهای سخت از مشهد گرفته شده چرا که الاغ ها در شرایط حتی ۹ نفره هم دیده شده اند که همراه با بار های سنگین این ۹ نفر سوار این زبان بسته میشدن که اگر این زبان بسته زبان باز میکرد زبان به فحش و ناسزا به زبان بی زبانی میکرد که ای بی پدر و مادر مگر من هجده چرخم.
  بله الاغ بدبخت با چشمانی قرمز و رگهایی که از شدت فشار کلفت شده و در حدقه جشمانش معلوم است و همینطور با پاهایی لرزان لرزان به درگاه خداوند رو میکند و میگوید الاهی که تویه مشهدی هیچ وقت از سواری هر وسیله نقلیه خیر نبینی.
  بله دوست عزیز شما اگر میخواهی مردم مشهد را از این نتیجه بهرمند سازی که یک نفره جلو بنشینند باید برای شفاعت به قبر آن عزیز از دست رفته (الاغ) رجوع کنی و طلب استغفار برای مشهدیها کنی شاید از نفرینش برگردد.
  بدرود دوست من تا روزنه ای دیگر.

 2. ندا اکرمی گفت:

  اینکه چرا همه میگن شما انرژی منفی میدی خب یه کم جای تامل داره
  البته به نظر من اینطوری نیست شما فقط خیلی دلسوزی همین
  و اون همه چون نمی تونن شرایط رو تغییر بدن این حرف رو می زنن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *