دست نوشته های خودم

همه درددلها ، حرفها و یادداشتهای خودم …
شخص سال
نویسنده:
۱۲ آذر ۸۸

تایم ، یک هفته نامه آمریکایی معتبر و معروف هست که از سال ۱۹۲۳ منتشر میشه. این هفته نامه یکی از خبرسازترین و جالبترین هفته نامه های جهان است. سایت این هفته نامه ، همیشه خواندنی است و معمولا اگر فرصتی داشته باشم به آن سر میزنم. توصیه میکنم این کارو بکنید چون میتوانید اخبار جالبی رو توی اون پیدا کنید. من از مدتها پیش کاورها و روجلدهای این نشریه رو دیده بودم و برای عنوان که  Man of The Year همیشه برای خودم ایده هایی داشتم تا اینکه موقع انتخابات اخیر ( خرداد ۸۸ ) ، تصاویر فوق العاده جذاب و دیدنی رو از توی این سایت دیدم و بسیار لذت بردم. کافیه برین توی این سایت و عبارت Iran Disputes رو جستجو کنین. البته من خودم این کارو کردم ! ( اینجا و اینجا ) . همینطور انتخاب ۱۰ تصویر به عنوان نماد اعتراض در جهان، که تصویر اول اون مربوط به لحظه کشته شدن ندا آقا سلطان با چشمان باز بود. (اینجا)

Man Of The Year ، انتخابی هست که در پایان هر سال برای یک نفر به عنوان فرد خبرساز سال ( دقت کنید صرفا خبر ساز ، نه مثبت یا منفی ) انجام میشه. البته این عنوان از سال ۱۹۸۹ به عنوان شخص سال تغییر کرد. در اینجا میتونین لیست همه کسانی که تا به امروز برای این عنوان انتخاب شدند رو ببینید. امسال هم چندین نفر برای این عنوان مد نظر هستند . از جمله دزدان دریایی سومالی !! بله ! چون اونها امسال به بیشتر از ۳۰۰ کشتی حمله کردند ! و در نتیجه افراد خبرسازی بودند. البته چیزی که از اون مهمتر هست ، انتخاب جنبش سبز ایران به عنوان نامزد دیگر شخص سال ۲۰۰۹ هست.

برای رای دادن به اینجا برید و رای خودتون رو بدین

تا الان ۲ نفر از ایران برای این عنوان انتخاب شدند که به ترتیب دکتر مصدق ، در سال ۱۹۵۱(ملی شدن صنعت نفت) و امام خمینی در سال  ۱۹۷۹ ( انقلاب ایران) به این عنوان رسیدند. این عنوان در سال گذشته به باراک اوباما رسید. البته هفته نامه تایم ،  آلبرت انیشتن رو هم به عنوان مرد قرن انتخاب کرد.

در انتهای مطلب عکسهایی از جلدهای تایم که شخصیتهای ایرانی رو داشت قرار دادم. البته یادم نیست چه جوری پیدا شد اما لینکش از این اینجا هست.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

2 پیام برای شخص سال

  1. امین گفت:

    مثل همیشه جالب بود 🙂

  2. اگه حوادث ایران انتخاب بشه دیگه نمیشه اسمشو شخص سال گذاشت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *